Czasami zastanawiając się, w jaki sposób prosperują firmy transportowe, trzeba zadać sobie pytanie o nabywanie przez te firmy pojazdów transportowych. Otóż większość z tych przedsiębiorstw prowadzi swoją firmę w taki sposób, iż zaopatruje się w samochody ciężarowe leasing. Duże zainteresowanie takim leasingiem wynika przede wszystkim z tego, iż wymogi firm leasingowych są objęte mniejszymi formalnościami, niż wymogi kredytowe, firm bankowych.

Należy zaznaczyć, iż w leasing nie trzeba brać wyłącznie samochodu nowego, może być to również samochodów używany. Aczkolwiek przy zakupie samochodu używanego należy brać uwagę jego wiek, jak również liczbę przejechanych kilometrów. Przebieg samochodu przy zakupie auta używanego jest o tyle istotny, gdyż to właśnie głownie od niego zależy czy posłuży nam on na dłuższy okres czasu. Natomiast jeżeli chodzi o wiek to dla przykładu, dla samochodu ośmioletniego masa samochodu całkowitego nie może przekroczyć 4 ton. Kolejną kwestią zawierania umowy leasingu przez firmy, które są zainteresowane samochodami ciężarowi, jest to, że zawierając taka umowę nie stajemy się właścicielami takiego samochodu, tak jak ma to miejsce przy kredycie na samochodów. Oczywiście są możliwości po wygaśnięciu umowy leasingowej, aby takie auto wykupić, aczkolwiek wtedy musimy zapłacić kolejną kwotę pieniężną. Całą procedura leasingowa trwa około od trzech do czterech dni. Dokumentami, jakie musimy przedstawić podczas zainteresowania ofertą leasingową jest:

-dokument rejestrowy firmy, tj. NIP, regon

-dokument potwierdzający tożsamość podmiotu zainteresowanego

– natomiast przy wspólnocie majątkowej potrzebny będzie dowód osobisty reprezentanta

Koszty leasingu na samochodu ciężarowe

Koszty leasingu na samochodu ciężarowe zazwyczaj są takie same dla większości klientów. Oczywiście istnieją sytuację, w których firmy leasingowe cenę taką warunkują na przykład od stażu firmy na rynku krajowym, od tego czy jakaś umowa leasingu była już podpisywana z tą daną firmą, jak również od długości trwania takiej umowy. Ważną kwestią jest to, iż istnieje możliwość szybszej spłaty umowy. Głównym czynnikiem, które trzeba spełnić, aby liczyć na taką ulgę jest to, aby szybciej spłacić zobowiązanie. Wiele firm leasingowych oferuje takie rozwiązanie. Czasami można nawet zaoszczędzić do około tysiąca złotych.

Artykuł o podobnej tematyce:

Leasing ciągników siodłowych