Wybór rajstop dziecięcych dla dziewczynek jest niezwykle szeroki. Doskonale sprawdzają się one zimą pod ubraniem, gdyż zapewniają ciepło oraz wiosną i jesienią, gdy zestawić je można z sukienkami lub spódniczkami. Rajstopy dziecięce są wygodne i komfortowe dla dziecka, a poza tym ciepłe i funkcjonalne.
Różne motywy

Dziewczynkom z pewnością szczególnie do gustu przypadną rajstopy z motywami z ulubionych bajek. Doskonale współgrają one z prostymi sukienkami i tiulowymi spódnicami. Zazwyczaj modele te utrzymane są w różowej kolorystyce, ale nie brak również innych kolorów – filetów i błękitu. Zawsze hitem są rajstopy z postaciami z bajek Disneya. kolorowe i wzorzyste rajstopy dziecięce pełnią zazwyczaj funkcję głównego elementu całej stylizacji. Oferta na rynku jest w tym aspekcie coraz większa. Wiele firm w tej chwili ma w sprzedaży rajstopy przeznaczone właśnie dla małych dziewczynek. Oczywiście nawet tak kolorowe rajstopy można połączyć z równie kolorową spódnicą czy sukienką. Z kolei modele jednobarwne w stonowanych barwach są bardziej szykowne i eleganckie, doskonale sprawdzą się podczas bardziej oficjalnych okazji np. uroczystości rodzinnych.
Certyfikaty i atesty

Warto pamiętać, że rajstopy dziecięce są częścią garderoby, która bezpośrednio przylega do ciała malucha. Należy więc zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście naturalna bawełna. Rajstopy opatrzone stosownym certyfikatem zawierają w swoim składzie około 80% bawełny. Są one przewiewne, skóra dziecka może więc swobodnie oddychać. Bardzo ważna jest także grubość. Zimą lub wczesna wiosną na spacerze sprawdzą się modele grubsze – 40 den i więcej. W domu czy przedszkolu wystarczające powinny być natomiast rajstopy 20 den, aby dziecku nie było za gorąco. Warto także zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa, które są przyznawane producentom odzieży. W przypadku rajstop dziecięcych są to – Bezpieczny dla dziecka, Oeko -Tex Standard oraz Przyjazny dla środowiska. Pierwszy jest gwarancją, że dany produkt jest bezpieczny dla malucha i zapewnia mu maksymalny komfort użytkowania. Drugi certyfikat przyznawany jest tekstyliom, które nie zawierają czynników rakotwórczych, barwników azotowych i alergizujących, a także szkodliwych związków innego rodzaju (pestycydy, metale ciężkie itd.). Jest to szczególnie ważne w przypadku cierpiących na alergie skórne. Trzeci certyfikat to z kolei informacja, że dana firma działa zgodnie z poszanowaniem środowiska naturalnego.

 

Zobacz również ciekawostki: