Tatuaże stały się dziś ogromnie modne wśród przedstawicieli właściwie każdej grupy wiekowej. Najbardziej zakochani są w nich osoby młode, po dwudziestym roku życia oraz nastolatkowie, choć i nie brakuje ich dojrzałych zwolenników. Wiele osób jednak boi się tatuaży. Obawiają się udać do profesjonalnych gabinetów tatuażu w lęku, że przez niesterylne igły zarażą się groźnymi chorobami. Z myślą o osobach, które chciałyby prezentować się oryginalnie bez konieczności noszenia tatuażu dożywotnio powstały tatuaże zmywalne. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie i do tego nieinwazyjne. Nie ma kontaktu z igłami, barwnikami oraz sprzętem do tatuowania. Nowoczesne tatuaże zmywalne mają formę prostych naklejek, które po oderwaniu od folii zabezpieczającej bezpośrednio nanieść można na skórę. Taki tatuaż utrzymuje się na skórze do kilku tygodni. Jeśli zdecydujemy się kupić jeden motyw w kilku egzemplarzach – tatuażem będziemy cieszyć się nieco dłużej. Naklejone tatuaże nie zmywają się od razu po pierwszym myciu. Przy przestrzeganiu codziennej higieny mogą się utrzymać na ciele nawet ponad miesiąc. Mogą mieć postać klasycznie płaską lub wypukłą. Ta druga forma polega na zastosowaniu drobnych elemencików składających się np. z brokatu lub małych kryształków umieszczonych bezpośrednio na cienkiej warstwie folii przyklejanej do ciała.

Takie tatuaże podobają się najbardziej kobietom, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystali z nich także mężczyźni. Panowie mimo wszystko wykazują się większą odwagą, jeśli chodzi o korzystanie z salonów tatuażu. Mężczyzna już w naturze ma zakodowane to, że mniej się boi i w sposób bardziej zdecydowany podejmuje wyzwania. Tatuaże zmywalne zaaranżować można właściwie do każdej stylizacji, gdy wybieramy się na imprezę lub wieczór w sprawdzonym towarzystwie. Niesamowicie prezentują się rozległe tatuaże na odkrytych plecach. Polecamy je wszystkim Paniom lubiącym zadawać szyku w odkrytych kreacjach, także tych odkrywających dekolt. Na piersi może się znaleźć dyskretny tatuaż z różyczką lub niewielkim motylem, na plecach umieścić można pokaźne skrzydła anioła. Kobiety cenią także urok tatuaży umieszczanych na łydkach i kostkach. Takie naklejane tatuaże działają na mężczyzn niezwykle zmysłowo. Świetnym uzupełnieniem tatuażu na łydce jest dyskretna bransoletka umieszczona na kostce.
Aby tatuaż naturalnie się zmył, nie trzeba go szorować, naklejka rozpuszcza się samoistnie pod wpływem ciepłej wody oraz środków chemicznych o przeznaczeniu kosmetycznym.