Coaching to odkrycie naszych czasów. O jego popularności świadczy nie tylko liczba osób korzystających z usług coacha, ale także całe masy studentów, które wybierają właśnie ten kierunek na studiach. Najwięksi pesymiści dowodzili, że moda na coaching opadnie po paru latach. Jednak statystyki mówią same za siebie. Coraz więcej ludzi decyduje się na pomoc coacha. Co więcej, rozwijają się szczegółowe dziedziny coachingu, dzięki czemu usługi są zróżnicowane, a poszczególni coachowie mogą służyć poradami wyższej jakości, o ile specjalizują się w danej dziedzinie.

Szczególnie popularny okazuje się coaching biznesowy. Co więcej, ci, którzy skorzystali z takich usług twierdzą, że jest bardzo skuteczny, dlatego też na spotkania z coachem specjalizującym się w tematyce biznesu, chętnych nie brakuje. Przeciętny człowiek bardzo łatwo może oswoić się z myślą, że duża liczba osób korzysta z takich usług, ponieważ bardzo popularne są blogi coachów. Czytając krótkie wpisy, można wpaść w prawdziwe zdumienie. Patrząc na dane statystyczne i sukcesy osób, które skorzystały z usług coacha, decyzja o skorzystaniu z takiego rodzaju usług nie będzie nikogo dziwiła.
Nie dziwi też sam fakt powstania takiej dziedziny coachingu. Biznes to bardzo delikatna sprawa, w której potrzeba zdecydowanych i szybkich działań. Ktoś, kto nie ma naturalnych zdolności w tej dziedzinie od razu jest na przegranej pozycji. Także osoba, które potrzebuje jakiegoś zapalnika do działań może odnosić straty. Coach biznesowy może takie problemu rozwiązać. Dzięki coachingowi biznesowemu można świadczyć lepsze usługi, produkować i projektować lepsze towary, dawać więcej wkładu w społeczeństwo, a co za tym idzie, zarabiać więcej pieniędzy. Koniec końców, na coachingu biznesowym nie korzysta sam usługodawca, ale także klient.

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw to w Polsce coraz większa grupa. Konkurencja jest naprawdę duża, a też wiele osób może nie poradzić sobie z tym psychicznie. Na barkach właściciela firmy ciąży dużo. Na takim stanowisku praca trwa często cały dzień. Pomoc coacha może zdziałać dużo. Może pomóc człowiekowi nie załamać się, a przecież to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić.
Każdy, kto zastanawia się nad coachingiem biznesowym, powinien poczytać opinie ludzi, którzy zdecydowali się na taki krok. To nic strasznego, a może bardzo dużo pomóc. Coaching biznesowy wyprowadził z problemów nie jedną osobę. Wielu innym zapewnił także lepszy start. To duża pomoc za stosunkowo niewielkie pieniądze.