Żyrandole kryształowe coraz częściej pojawiają się w aranżacjach różnych wnętrz. Do niedawna zarezerwowane były tylko do efektownych sal balowych, w chwili obecnej sprawdzą się także w mieszkaniach. Kryształy tworzą odbijając światło ciekawe efekty świetlne. Gdzie prezentują się najlepiej? Jakie są ich zalety? Jaki rozmiar wybrać?

Do jakich wnętrz pasują kryształy?
Wbrew pozorom kryształowe żyrandole współgrają doskonale niemal z każdym stylem. Trzeba je jednak odpowiednio dopasować do mebli i dodatków. Jeśli cały wystrój stawia na efektowność i dużą ilość ozdób to kryształowe oświetlenie jest strzałem w dziesiątkę. Równie dobrze sprawdzi  się w salonie, jak i korytarzu czy łazience. Wszędzie sprowadza niepowtarzalny charakter i klimat. Na kryształy warto stawiać także w sypialni. Nieprawdą jest to, że kryształowe żyrandole nie pasują do wnętrz nowoczesnych i awangardowych. Odpowiednie zestawienie ich z dodatkami i meblami pozwoli uzyskać oczekiwany efekt. W salonie można wówczas ustawić meble laminowane lub drewniane w ciemnej kolorystyce Doskonałym uzupełnieniem będzie wówczas okazały kryształowy żyrandol. Przełamie on elegancję i wprowadzi do wnętrza nieco świeżości. W takim pomieszczeniu świetnie będzie wyglądać model o geometrycznych kształtach.
Kryształowy żyrandol w łazience to dobry pomysł?
Wiele osób uważa, że kryształy w łazience to niezbyt trafiony pomysł. Obawiają się one popaść w przesadę, gdyż żyrandole kryształowe są dość zdobne. natomiast do tematu można podejść z dystansem i stworzyć niezwykle ciekawą aranżację, która zachwyci wszystkich. W przypadku łazienki warto jednak być rozważnym w detalach. Jeśli znajduje się w niej już kryształowe oświetlenie, to lepiej zrezygnować już z efektownych tapet czy płytek. Wówczas sprawdzą się stonowane barwy i proste wzory.

Jaki rozmiar żyrandola wybrać?
Bardzo ważną kwestią podczas zakupu kryształowego żyrandola jest jego wielkość. Nie każdy model pasuje do danej przestrzeni z uwagi na swój rozmiar. W łazience czy korytarzu najlepiej sprawdzi się żyrandol o maksymalnej średnicy 50 centymetrów. W innych pomieszczeniach np. w salonie można pozwolić sobie na większy model, który nie zmniejszy optycznie wnętrza. Kryształowe żyrandole z pewnością są świetnym pomysłem na oświetlenie wnętrza. Doskonale komponują się z różnymi stylami wystroju. Na rynku wybór jest ogromny, z pewnością więc każdy znajdzie model odpowiedni dla swojego mieszkania. Trzeba jedynie uważać aby nie popaść w przesadę, żyrandole wykonane  z kryształu są bowiem bardzo ozdobne.