Znaleźliście niedawno ogłoszenie, które naprawdę bardzo Was zainteresowało? Co zrobić, aby wypaść dobrze przed pracodawcą na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przygotować się do tego zadania? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które warto wziąć sobie do serca, żeby po prostu mieć większe szanse na otrzymanie konkretnego stanowiska…

Nie da się ukryć, że dobre przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to tak naprawdę połowa sukcesu. Wówczas macie zdecydowanie większe szanse na to, że konkretna praca Tychy będzie po prostu Wasza. Przy pomocy serwisu z ogłoszeniami znaleźliście ofertę, która odpowiada Wam pod wieloma względami? Chodzi o lokalizację, branżę, rodzaj oferowanej umowy, a także warunki finansowe? Uważacie, że będzie to praca Olsztyn Waszych marzeń, którą zawsze wcześniej chcieliście mieć? W takim razie naprawdę bardzo ważne jest to, aby właściwie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Co jest istotne? Między innymi odpowiedni ubiór. Powinien być stosowny do konkretnego stanowiska. Jeśli macie zamiar pracować na przykład w banku, to elementy garderoby powinny być schludne i odpowiadać stylowi formalnemu.

Jeśli na przykład macie zamiar pracować w agencji reklamowej itp. to styl może być nieco mniej formalny. Trzeba po prostu dopasować rodzaj elementów garderoby do konkretnego stanowiska o które się ubiegacie. Nie wiecie co na siebie założyć? Pamiętajcie, że w takiej sytuacji najlepiej po prostu zdecydować się na styl formalny. Jest to bezpieczny wariant, który praktycznie zawsze jest dobrze postrzegany.

Co jeszcze trzeba mieć na uwadze? Dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej również pod względem merytorycznym. Jeśli aplikujecie na stanowisko z konkretną branżą, to trzeba po prostu sporo o niej wiedzieć. Można poszukać na internecie informacji, odnośnie pytań, które mogą pojawić się na takiej rozmowie kwalifikacyjnej. Należy odpowiadać na pytania spokojnie, powoli i dokładnie artykułować każde zdanie. Musicie być odebrani jako osoby, które będą odpowiednio wywiązywały się ze swojego zadania. Trzeba też uwzględnić, jakie warunki finansowe będą Was interesowały. Taka tematyka jest bowiem poruszana na rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętajcie, że możecie być poddani wielu testom. Jeśli na przykład zamówicie kawę, a ktoś przyniesie Wam herbatę, to dobrze jest zwrócić uwagę na to itp. Dzięki temu pracodawca będzie miał pewność, że ma do czynienia z osobą asertywną, co w wielu branżach jest cechą na wagę złota.