Chyba każdy narciarz w Polsce kojarzy firmę Atomic. Austriacki producent sprzętu do sportów zimowych przez wiele lat przodował w wynikach sprzedaży w naszym kraju. Konsumenci uwielbiali oferowane przez niego produkty, polecając je innym narciarzom, a wypożyczalnie sprzętu wybierały właśnie produkty Atomic, wierząc, że wytrzyma on nawet najtrudniejsze i najbardziej intensywne sezony. Mimo, iż w ubiegłych latach Atomic stracił dominację na naszym rynku, to nadal jest firmą której produkty uważane są za bardzo dobre, jednym z nich, jest Atomic Hawx, dostępne w trzech seriach:

  • Hawx Ultra – przeznaczone dla osób o węższej stopie
  • Hawx Prime – model bazowy, dostępny w największej ilości wersji. Producent umożliwił również dość szeroki zakres personalizowania tego modelu
  • Hawx Magna – obuwie które idealnie będzie pasowało osobom posiadającym szerokie stopy

Każdy z modeli dostępny jest z rożną numeracją. Im wyższy numer jest w nazwie konkretnego buta, tym droższy, ale też bardziej zaawansowany technologicznie będzie but.

  • 130 S – Najbardziej zaawansowany model wśród Atomic Hawx, dodatkowo dostępny dla każdego rozmiaru stopy. Charakteryzuje się on użyciem niezwykle lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych. Ze względu na przemyślaną konstrukcję, wzmocnienie kluczowych elementów buta, udało się zredukować masę o 25%. To naprawdę dużo, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nie są to buty przeznaczone do zastosowań profesjonalnych. Proces termoformowania przy użyciu bardzo znanej i szanowanej technologii Memory Fit, pozwala na bardzo dokładne dopasowanie buta. Wśród innych zastosowanych w tym bucie technologii znaleźć można chociażby Power Shift, Prolite czy Energy Backbone.
  • 120 S – dostępne tylko dla serii Ultra oraz Prime, jest to but technologicznie niemalże bliźniaczy dla 130 S, jednak jest trochę bardziej miękki. Pozwoliło to stworzyć but bardzo precyzyjny. W tym bucie Atomic Hawx znajdziemy takie technologiczne perełki jak 6000-Series Alu Buckle, 3M™ Thinsulate Insulation.
  • 110 S – modele z tym numerem są widywane najczęściej na stoku. To właśnie ten model Atomix Hawx oferuje narciarzom najlepszy stosunek jakości i nowoczesności, do ceny. Nie oferują one aż takiej redukcji masy, jak 130 S czy 120 S (różnica wagowa to ponad 350g w ramach jednego rozmiaru). Jednak nadal te buty narciarskie oferują bardzo przyzwoite technologie, takie jak Memory Fit. Jednak najbardziej cenioną i rozpoznawalną cechą jest technologia Easy Step-in, umożliwiająca bardzo łatwe wpięcie.
  • 100 S – buty te stworzone zostały z myślą o All Moutain. Ich największą zaletą jest niska waga, ale przede wszystkim niezawodność. Buty te, zgodnie z deklaracją producenta, oferują perfekcyjne działanie w każdych warunkach. Można się również spotkać z opinią, że ‚setki’ nie zawodzą, nawet, gdy właściciel nie dba o nie przesadnie dobrze.
  • 90 – Sam producent określa, że te buty Atomic Hawx są przeznaczone dla osób które nie jeżdżą na nartach zbyt często. Są to wygodne, łatwe w utrzymaniu buty.
  • 80 – Model przeznaczony dla osób początkujących. Nie zadowolą wybitnych narciarzy, ale dadzą dużo przyjemności z jazdy nowicjuszom, oferując jednocześnie dodatkową ochronę kostek.

Szerzej o butach narciarskich przeczytasz na:

https://twoje-narty.pl/buty/431-atomic-hawx-ultra-120-blacklime-2018.html

https://twoje-narty.pl/buty/558-atomic-hawx-prime-110-dark-blueblackorange-2018.html